Privātpersonas, kas aizdod naudu Latvijā

Saskaņā ar ikgadējiem miljonāru sarakstiem, Latvijā ir vairāki simti vai pat tūkstoši miljonāru. Veids un laika ietvars, kurā tie nonākuši pie turības ir atšķirīgs, taču tos visus vienā plašs pieejamo finanšu līdzekļu apjoms. Šīs privātpersonas aizdod naudu vai vismaz var to izdarīt, bet vai viņas aizdos, ir cits jautājums. Lai aizņemtos ir jārada uzticams priekšstats par sevi, jo neviens nevēlas naudu vienkārši uzdāvināt svešam cilvēkam. Lai vienotos par darījumu ar kādu miljonāru Jums ir jābūt spēcīgai harizmai un spējai pārliecināt otru. Protams, tikai retais uzdrošināsies uzrunāt kādu miljonāru, jo atraidījuma iespēja ir samērā augsta. Šī iemesla dēļ lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju izvēlas aizņemties no a) tuviniekiem, b) draugiem, c) darba kolēģiem vai paziņām. Pieejamās aizņēmuma summas lielums ir atkarīgs no Jūsu līdzšinējās sadarbības (draudzības) ar konkrēto indivīdu, viņu finansiālajām iespējām un uzticības.

Kā aizņemties no privātpersonām internetā?

Rakstu komentāros un sludinājumu portālos mēs varam regulāri redzēt piedāvājumus aizdot naudu. Vai šie piedāvājumi ir jāuzskata par īstiem? Ja kāds sola aizdot naudu rakstu komentāros un/vai sliktā latviešu valodā, tad tā 100% ir krāpšana. Mazliet sarežģītāk ir ar piedāvājumiem sludinājumu portālos, piemēram, SS. Daļa no cilvēkiem, kas piedāvā aizdot naudu, iespējams, tiešām ir gatavi to darīt, bet vai tas ir izdevīgi? Risks aizdodot naudu ir liels, līdz ar to komisijas maksa un procentu maksājumi būs augsti un arī citi līguma nosacījumi būs aizņēmējam neizdevīgi. Ja kredīts reāli tiek piedāvāts, tad gandrīz 100% iespēja, ka kreditors prasīs ieķīlāt īpašumu – māja, dzīvoklis, zeme, mežs. Tiklīdz kāds no līguma punktiem netiks izpildīts un iestāsies līgumā minētie nosacījumi, tiks aprēķināti soda procenti vai parādu piedzinēji sāks censties piedzīt šķietamos zaudējumus. Rezultātā zaudējumi no šādiem nepazīstamu privātpersonu kredītiem ir lielāki nekā potenciālie ieguvumi.

Saskaņā ar ekonomikas teorijām, cilvēki tiecas iedzīvoties uz nepazīstamu cilvēku rēķina, bet parasti izvairas to darīt, ja runa ir par personīgi pazīstamiem, tuviem cilvēkiem. No tā izriet, ka, lai saņemtu izdevīgu piedāvājumu uz saprātīgiem nosacījumiem, Jums ir nepieciešams aizdevums no personīgi pazīstamiem ļaudīm. Jau pieminētie draugi, radi, darba kolēģi, paziņas ir pats labākais variants, jo, ja attiecības ir no svara, tad abas puses var nonākt pie saprātīga risinājuma. Ja neesiet pārliecināti par to, vai kredīts no privātpersonām ir Jums piemērots variants, izvērtējiet, kādi ir citi kredītu veidi. Nereti informācijas trūkums un nezināšana ir galvenais iemesls, kādēļ tiek pieņemts kļūdains lēmums.

Apstākļos, kad ir nepieciešams aizņemties pēc iespējas ātrāk, ir vērts pievērst uzmanību piedāvājumiem, ko var atrast internetā. Piedāvātie kredīti no https://credit.lv/aizdevumi/ var tikt izmantoti visdažādākajām vajadzībām, bet jārēķinas, ka nauda ir obligāti jāatmaksā laicīgi. Vairumā gadījumu privātpersonām kredīts tiek piešķirts, neprasot naudas izlietojuma mērķi, bet, ja vēlaties aizņemties pret nodrošinājumu (pret ķīlu), ir jārēķijnas, ka prasības un nosacījumi var būt atšķirīgi.